...z deníku jedné kačerky...

21. 4. - 27. 4.

21. dubna 2014 v 21:43 | tatokalan |  Trenýrkový deníček
Pondělí 21. 4.
SN - celozrnné pečivo, máslo, džem, beránek (čokoládový, heč!), káva; O - dýňový chléb, máslo, sýry, zelenina, vejce; SV - kousek Milky (dostala jsem od manžela, který ji dostal ode mě za vyšlehání), V - tofu se zeleninou, čínské nudle, hlávkový salát s ředkví, kousek tvarohového dortu s broskvemi (už je konečně dojedený :D)
Pohyb: Fitness Blender - Tabata Upper Body Workout (23 minut, činky jen dvoukilové, ale lilo ze mě a svaly se klepou ještě teď)
Taky jsem se po dlouhé době změřila - teď už se to moc nehýbe, což jsem čekala, žádné výrazně volné oblečení na sobě necítím. Ale když jsem se podívala, jak jsem na tom byla na začátku, tzn. v lednu 2013, tak jsem docela zírala:
Váha - úbytek o 8,5 kg (pořád se nemůžu zbavit těch 1,5-2 kg z Vánoc), pas - úbytek o 10 cm, boky - úbytek o 3 cm, prsa - úbytek o 14 cm (stejně furt vypadám jak kojná France Josefa, chtělo by to víc), pod prsy - úbytek o 8 cm, stehno - úbytek o 4,5 cm, lýtko - úbytek o 1,5 cm, paže - úbytek o 1,5 cm. Jiní za rok a něco dokázali víc, jiní zase míň a někdo se vůbec nezvedl z gauče. Tahle statistika mě utvrzuje v tom, že to má cenu a že to jde, sice pomalu, ale jistě.

Úterý 22. 4.
SN - celozrnné pečivo, arašídové máslo, med, banán, káva, beránek; O - celozrnné pečivo, máslo, sýry, zelenina, vejce; SV - jogurt a müsli s ořechy; V - krůtí karbanátky s jablky (pečené v troubě, ne smažené), bramborová kaše, hlávkový salát s ředkví
Pohyb: pěšky do práce a z práce (cca 5,5 km)

Středa 23. 4.
SN - celozrnné pečivo, máslo, džem, káva; SV - celozrnné pečivo, tavený sýr, šunka, hlávkový salát, vejce; O - toasty se sýrem a šunkou, okurkový salát; SV - jogurt a müsli s ořechy; V - kuřecí maso na zázvoru se zelenou cibulkou, rýže s paprikou a fazolemi, hlávkový salát, grilovaný lilek, salsa, strouhaný sýr
Pohyb: pěšky do práce a z práce (cca 7,5 km)

Čtvrtek 24. 4.
SN - celozrnné pečivo, máslo, med, káva; O - chléb Arizona (dr. Popov), pažitková pomazánka, sýry, vejce, hlávkový salát s ředkvičkami; SV - vejce; V - grilované vepřové a kuřecí maso, pečený tuřín s parmezánem (tuřín byl z farmářské bedýnky, jedla jsem ho prvně v životě, musela jsem ho dodatečně přisolovat, jinak dobrý), chléb Arizona (dr. Popov)
Pohyb: jízda na koni
Dneska strašně pršelo a byla bouřka, tak jsem jela do práce městským autobusem. Měla jsem z toho málem trauma. Jsem teď zvyklá všude chodit pěšky, vůbec jsem se necítila dobře, navíc ten smrad z mokrých lidí uvnitř... brrrrr!

Pátek 25. 4.
SN - celozrnné toasty s arašídovým máslem, banánem a medem, káva; O - toasty se šunkou, sýrem a kečupem, hlávkový salát s ředkvičkami; SV - Radoňáček + Caro (1 lžička), hrst arašídů; V - hovězí maso na zázvoru s celerem, rýže s paprikou a fazolemi, hlávkový salát s ředkvičkami a zelenou cibulkou, 1 zbylý toast od oběda, vejce
Pohyb: pěšky do práce (cca 2 km)

Sobota 26. 4.
SN - chléb Colorado (dr. Popov), pažitková pomazánka, vejce, černý čaj s ostružinami; O - grilovaný pstruh (naprosto výtečný duhový pstruh z prodejny Náš grunt), celozrnný chléb (první chleba z vlastní domácí pekárny!), hlávkový salát s ředkvičkami; SV - nic, nějak nebyl hlad ani čas, věnovala jsem se pečení baget :D; V - těstoviny s chřestem, houbami, prosciuttem a sýrem (chřest byl z farmářské bedýnky, jedla jsem ho prvně v životě), rajčatový salát s pažitkou, kousek buchty s tvarohem
Pohyb: lehká podvečerní procházka (2,5 km)
Dneska jsem byla natěšená, protože jsme chtěly poprvé vyzkoušet domácí pekárnu, kterou přivezli předevčírem. Rozhodly jsme se prvně zkusit chleba z koupené směsi. Docela se povedl, je stejnoměrně propečený, nadýchaný, kůrka na střední propečení pro mě tak akorát, jen se špatně krájí (byl ještě vlažný, ehm... nemohly jsme se dočkat) a neztvaroval se stejnoměrně. Pak jsem zkusila bagety. Po průzkumu na internetu, jak se vlastně bageta tvaruje, jsem se vrhla s chutí na těsto, které bylo poněkud... lepkavé. Celkem jsem se toho děsila, ale bagety nakonec na pohled vypadají dobře. Jen zářezy jsem dělala moc mělké, takže se neotevřely. Akorát došlo k malé "nehodě" - stojánek na bagetové pekáčky je udělaný takovým stylem, že v něm ty pekáčky moc nedrží, takže mi při pečení skončil horní pekáček jedním krajem na spodních bagetách, ty jsou tímpádem poněkud pochroumané a nevykynuly tak dobře, jako ty horní. Ráno vyzkoušíme, jak chutnají, na zítřek už plánuju, že upeču něco jako kaiserky.

Neděle 27. 4.
SN - domácí bagety, domácí chléb, máslo, med, džem, tvarohová buchta, káva; O - toasty se sýrem, šunkou, ananasem, hlávkový salát s ředkvičkami (nemůžeme se těch bedýnkových nabažit); SV - káva se zmrzlinou, tvarohová buchta (hříšník jsem); V - těstoviny s chřestem, prosciuttem a sýrem, okurkový salát
Pohyb: tanec kolem pekárny :D né, vážně, dneska flákačka, bylo mi všelijak a den odpočinku člověku neuškodí
Dopoledne jsem byla donucena upéct další chleba, prý co bychom jedli zítra. Zkoušela jsem "vesnický chléb" z receptáře, co byl u pekárny. Zvenku vypadá pěkně, dokonce se mi povedl i celkem pravidelný kvádr, uvidíme, jaký bude uvnitř a jak bude chutnat. Zpracovala jsem do něj všechna zrníčka, co se nám časem nastřádala, jak odpadávala z pečiva. Housky nebo co to mělo být, mě málem přepraly. Těsto bylo strašně řídké, nedalo se ani uchopit, natožpak tvarovat. Byla jsem ráda, že jsem to nějak na ty pekáčky vykydla, o nařezávání nemohla být ani řeč, potřela jsem to mlékem, posypala sezamem a s pomocí všech dostupných božstev dala péct. Udělaly se z toho jakési čtverce, ochutnávku provedeme zítra ráno, tak jsem tedy zvědavá. Tenhle recept bude chtít hodně vychytat.

Ehm, Evo... to není salát, to je moje špinavé prádlo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama