...z deníku jedné kačerky...

Náš grunt

15. března 2014 v 15:07 | tatokalan |  Daily Life
...aneb poctivé české potraviny.

Název článku je zároveň názvem sítě prodejen s kvalitními českými výrobky od farmářů. Samozřejmě se do kvality promítne i cena - levné potraviny bohužel kvalitní nejsou. Ale... jsou opravdu tak drahé?

Udělala jsem pokus. Koupila jsem v tomto obchůdku 10dkg šunky za cca 26 korun. První postřeh - nádherně voněla, až se mi sbíhaly sliny. Abyste to pochopili, já moc uzeniny nejím. Šunku jenom občas, a to právě musí moc vonět, abych na ni dostala chuť. Včera jsem si namazala chléb (také z této prodejny, cenu si bohužel nepamatuji) máslem, dala na něj jeden plátek šunky a natenko nakrájela uzený sýr (do třetice z této prodejny, cena cca 45 korun za 10dkg). Ta chuť a vůně těchto věcí dohromady se nedá ani popsat. Chci říct - jeden tenký plátek šunky na tlustém krajíci chleba a já opravdu věděla, že jím šunku. Když si chci dát šunku ze supermarketu, která stojí řekněme do 15 korun za 10dkg, tak si dám tři plátky a chuť stejně nijaká a člověk si přeje, ať už to jídlo má za sebou. Takže co je vlastně dražší? 10dkg šunky za 26 korun, které ale spotřebuju na jeden chleba 3x méně, než té za 10-15 korun?

Pro mě jednoznačně vedou farmářské potraviny. Neberu to jako módu, že všechno musí být bio a nevím, co ještě, beru to tak, že tady opravdu cítím, co jím. A radši budu jíst "drahý" chleba, co jako chleba chutná i druhý, třetí den, nebo "drahý" sýr či šunku, kterých mi ale stačí pro pocit chuti opravdu malé množství.

BTW, včera jsem dostala ochutnat vynikající kozí sýr s pažitkou, asi pro něj v úterý zajdeme :)

Prodejna v Kolíně v ulici Rubešova (téměř naproti České spořitelně). Fotografie převzata ze stránek nasgrunt.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama