...z deníku jedné kačerky...

Březen 2014

Restart

30. března 2014 v 12:48 | tatokalan |  Trenýrkový deníček
Milý deníčku,
vím, že jsem Tě strašně dlouho zanedbávala. Nejen, že jsem nedopsala všechno, co jsem měla zaznamenané na papírech, ale ještě navíc jsem ty papíry v rámci Vánočního úklidu vyházela. Takže Tě už nedopíšu :(
Další věc, na kterou nejsem pyšná, je ta, že jsem dost polevila se sportem. Znáš to, po úžasné dovolené jsem se v září vrátila do práce a času začalo být čím dál tím míň. A i když vím, že bych občas mohla nějakých těch pár minut vyšetřit, nebyla vůbec energie. Jasně, jsem ráda, že mám práci a že jí mám hodně, protože když to dneska kolem sebe vidím, kolik lidí je bez práce... ale není vůbec čas na sebe ani rodinu, o uklízení domácnosti nemluvě.
Ale jak přišlo jaro a s ním krásné počasí, zatoužila jsem zase hýbat se víc, než jen 2x týdně na koni a o víkendech na keškách. Takže jsem si vše promyslela a přišla jsem na nápad s "restartem". Docela už mě totiž prudí, že minimálně půl roku nehubnu. Sice držím tam, kam jsem se dostala, což je taky úspěch, ale já bych chtěla víc. Ještě tak 20 kilo. Na jídle teď nejsem schopná ubrat, nepřejídám se, ale občas mívám prostě větší hlad. Takže musím přidat pohyb. Takhle jsem to vymyslela:
Pondělí - dopoledne kůň a pokud nebude, tak ten čas stejně využiju na pobyt venku - běh nebo rychlejší procházku
Úterý - mezi ranním a odpoledním vyučováním posilování rukou a zad s činkami
Středa - odpočinek, stejně jsem v práci od rána do večera a mám co dělat, abych přežila
Čtvrtek - totéž co v pondělí
Pátek - večer po vyučování zumba nebo jiné posilování na core, v případě velkých bolestí po čtvrtečním koni činky
Sobota - výlet, výběh nebo jízda na kole, když bude hnusně, tak nějaké cardio doma
Neděle - balanční podložka

Myslím, že je to vymyšlené docela dobře. Na koni dostávají zabrat hlavně nohy a core, navíc potřebuju vylepšit rovnováhu kvůli jízdě ve stehenním sedu, toho docílím balanční podložkou. Takže to pak už jen vykompenzuju cvičením na ruce a přidám nějaké to cardio. V úterý mi cvičení zabere cca 30 minut a ty prostě musím obětovat i za tu cenu, že nějakou práci budu dodělávat v neděli. Tento rozvrh se budu snažit dodržovat celý následující trimestr duben-červen, v červenci pak budu mít víc času, takže tam si pak zkusím něco dalšího.

Jinak mě střídavě motivují a demotivují různé obrázky před a po, co kde visí na netu. Když vidím, co některé dívky a ženy dokázaly třeba za tři měsíce, to já nedokázala za rok. Ale on je asi rozdíl, jestliže někdo jí nezdravá jídla a přejídá se a vůbec se nehýbe a pak BUM! změní celý životní styl, to asi jde rychleji. Já už několik let nejím vyloženě tučná a nezdravá jídla a nepřejídám se a tak 5 let minimálně se rozumně hýbu. Takže já svému tělu takový šok naráz nedala, proto je asi logické, že to jde pomaleji. Na druhou stranu, když potkám lidi, kteří mě neviděli třeba jen pár měsíců, tak mi říkají, jak jsem zase zhubla, že jsem zhubla hrozně moc a jak mi to sluší. Nevěří, že jsem celkově zhubla "jen" deset kilo. No, ale já potřebuju zhubnout ještě dvacet...
Nemám odvahu na uveřejnění fotek předtím a teď ve spodním prádle, to fakt ne. Ale dám si sem pro zajímavost fotky v oblečení.

Fotka z r. 2009 (od té doby až do února 2013 jsem vypadala víceméně pořád stejně). Já jsem v tom pruhovaném tričku.
Fotka ze září 2013, dovolená v Rumunsku.

Náš grunt

15. března 2014 v 15:07 | tatokalan |  Daily Life
...aneb poctivé české potraviny.

Název článku je zároveň názvem sítě prodejen s kvalitními českými výrobky od farmářů. Samozřejmě se do kvality promítne i cena - levné potraviny bohužel kvalitní nejsou. Ale... jsou opravdu tak drahé?

Udělala jsem pokus. Koupila jsem v tomto obchůdku 10dkg šunky za cca 26 korun. První postřeh - nádherně voněla, až se mi sbíhaly sliny. Abyste to pochopili, já moc uzeniny nejím. Šunku jenom občas, a to právě musí moc vonět, abych na ni dostala chuť. Včera jsem si namazala chléb (také z této prodejny, cenu si bohužel nepamatuji) máslem, dala na něj jeden plátek šunky a natenko nakrájela uzený sýr (do třetice z této prodejny, cena cca 45 korun za 10dkg). Ta chuť a vůně těchto věcí dohromady se nedá ani popsat. Chci říct - jeden tenký plátek šunky na tlustém krajíci chleba a já opravdu věděla, že jím šunku. Když si chci dát šunku ze supermarketu, která stojí řekněme do 15 korun za 10dkg, tak si dám tři plátky a chuť stejně nijaká a člověk si přeje, ať už to jídlo má za sebou. Takže co je vlastně dražší? 10dkg šunky za 26 korun, které ale spotřebuju na jeden chleba 3x méně, než té za 10-15 korun?

Pro mě jednoznačně vedou farmářské potraviny. Neberu to jako módu, že všechno musí být bio a nevím, co ještě, beru to tak, že tady opravdu cítím, co jím. A radši budu jíst "drahý" chleba, co jako chleba chutná i druhý, třetí den, nebo "drahý" sýr či šunku, kterých mi ale stačí pro pocit chuti opravdu malé množství.

BTW, včera jsem dostala ochutnat vynikající kozí sýr s pažitkou, asi pro něj v úterý zajdeme :)

Prodejna v Kolíně v ulici Rubešova (téměř naproti České spořitelně). Fotografie převzata ze stránek nasgrunt.cz.