...z deníku jedné kačerky...

Vánoce v Pátku

29. prosince 2013 v 12:26 | tatokalan |  Daily Life
Včera byla v záchranné stanici pro zraněné živočichy v Pátku (odkaz) Vánoční nadílka pro zvířátka. Datum bylo naprosto perfektní - v sobotu po svátcích, kdy jsou už všichni znudění a přejedení, navíc počasí bylo perfektní. I my jsme vyrazili zvířátkům něco dobrého nadělit. Potřebné nákupy jsem s mamkou udělala v pátek odpoledne - kočičí granule, piškoty, zrní pro přikrmování, lojové koule a opět jsme dostaly ve zverimexu tašku vzorků s granulemi. Přítel nashromáždil staré noviny (ježci mají obrovskou spotřebu na podestýlání), pro balík ještě zajel v pátek večer v rámci jízdy v autoškole. Včera ráno jsme se tedy vydali, obtěžkáni třemi batohy, do Poděbrad a posléze pěšky do Pátku. Cyklostezka Matěje Rösslera je na takovouto procházku ideální. Potěšilo nás, že jsme potkávali spoustu lidí - cyklistů, běžců, i třeba starší lidi na procházce nebo rodiny s kočárky.

Cesta do stanice. Počasí bylo spíš podzimní :)

Když jsme dorazili na místo (obtěžkáni kromě batohů i úrodnou polabskou půdou na botách), už se sjížděli návštěvníci. Každý přinesl něco pod stromeček, a tak se brzy nahromadila úctyhodná nadílka. Na zahradě bylo nachystáno občerstvení - vánočka, cukroví, chuťovky, čaj... a návštěvníci byli provedeni stanicí. My jsme postávali trochu opodál, protože stanici už docela dobře známe, ale příležitosti vyfotit se se sovou pálenou jsme neodolali.


Po chvíli jsme zase vyrazili zpátky do Poděbrad - už se docela ochladilo, tak jsme začali klepat kosu (hlavně tedy já, frajerka v softshellce), ale prokládání chůze během nás trochu zahřálo. V Poděbradech jsme nemohli vynechat návštěvu naší oblíbené pizzerie, tentokrát jsme si ještě nechali udělat jednu pizzu s sebou domů, a pak už jsme šli na vlak do Kolína.
Náš adoptovaný špaček Pašáček už vede víceméně samostatný život, přidal se k pár špačkům, kteří neodletěli do teplých krajin a pokud nenajde dostatek potravy, přiletí se do stanice dokrmit. Ostatní zvířátka, která takové štěstí neměla a ze svých zranění se neuzdravila, trvale žijí ve stanici a jsou odkázána na pomoc, kterou jim poskytuje neskutečně milý a obětavý pan Vaněk s Martou, a také ostatní lidé, kterým není lhostejný osud zvířat, zraněných - byť často nepřímo - lidskou vinou.

Vánoční nadílka pro zvířátka. Fotka převzata z facebookového profilu stanice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama