...z deníku jedné kačerky...

21. 1. - 27. 1. 2013

24. února 2013 v 20:35 | tatokalan |  Trenýrkový deníček
21. 1. 2013
Milý deníčku,
dneska je přítel doma a já mám 45 minut souvislého pohybu venku. Ráno jsem se ho z legrace ptala, kam by chtěl jít a on že k Labi. Myslela jsem si, že si dělá srandu, bude nám trvat tak půl hodiny, než se tam dostaneme! To nestihneme tam i zpátky za 45 minut! Vyrazili jsme těsně před devátou, když jsem dorazila z práce. Schválně teda, že k tomu Labi zkusíme. Vyklusávali jsme nejkratší cestou, místy ale terén nic moc a museli jsme našlapovat hodně opatrně. Jaké bylo moje překvapení, když jsme u toho Labe byli podle hlášení z mobilu asi za 17 minut! Teda ne úplně u něj, ale rozhodně na dohled. Zahráli jsme si na ledoborce (spíš sněhoborce) na Kmochově ostrově, ale to vám byla romantika! Řeka, kvákající kachny, které jsme vzbudili z nočního spánku, hvězdy na nebi, a všude ticho a totálně bez lidí - všichni zalezlí u bedny. Úžasné pocity mi kazily jen moje náhle v závějích ztěžklé nohy a mokro v botách (kdy já už si koupím nějaké běhací na fujtajbl počasí?). Při výběhu prudkého kopečka k Tescu mi náladu zkazil ještě mobil, který ztratil signál už na lávce a jaksi se načítání trasy už neobnovilo. Tohle se mi stalo už jednou, tehdy při roznášení letáku s mamkou. Nejen, že jsem musela zastavit, ale taky jsem musela nastartovat trénink znova. Kus trasy chybí (cca 600 m). To je k vzteku!
čas (toho, co to změřilo) 26 min. 46 sec. + 19 min. 12 sec.
vzdálenost 2,4 km + 1,68 km
rychlost 5,38 km/h + 5,26 km/h
tempo 11 min. 9 sec./km + 11 min. 25 sec./km
spáleno 176 + 136

***

23. 1. 2013
Milý deníčku,
nechali mě tu samotnou, bez jídla... přítel v práci, poslední jídlo banán v půl sedmé večer. To se to blbě běhá. Když jinak to nejde. Nožičky byly pěkně těžké. Po ulicích jen pár pejskařů, kteří se mě asi trochu lekli. A pak policajti. Nějak si berou k srdci to svoje heslo. Potkala jsem jejich auto asi 3x a pokud to byli pořád ti samí, museli ze mě mít docela srandu. Těch 3,2 km na trénink jsem jen tak tak dala, cítím v kostech, že dlouho už plán dodržovat nezvládnu. Bohužel ve své práci nesedím, musím pořád chodit, takže pak ještě moje nohy přinutit něco dělat je trochu problém. Navíc teď v zimních botách po tom pracovním chození celkem bolí. Ale už jsem sama se sebou udělala dohodu, že až nebudu zvládat, z plánu se odepíšu, ale běhat budu chodit dál. A až ucítím, že to chci znovu zkusit, tak se do plánu zase zapíšu.
čas 35 min. 11 sec.
vzdálenost 3,28 km
rychlost 5,59 km/h
tempo 10 min. 44 sec./km
spáleno 244

***

25. 1. 2013
Milý deníčku,
a končím s tréninkovým plánem! Tohle fakt nemám zapotřebí. Vyrazili jsme s přítelem na intervaly, přišlo nám teda, že je dost hnusná zima. Ale když už jsme jednou venku... vyrazili jsme hledat chodník, který by tolik neklouzal. Bohužel při této pátrací akci jsme se ocitli dost daleko od domova, a tak místo cca 25-30 minut jsme byli venku skoro 3/4 hodiny. Já byla navíc fakt hodně unavená, sotva jsem pletla nohama. Chtělo se mi si někam sednout a spáááááát. Po skončení intervalů jsme byli pořád cca 2 km od domova, rozhodla jsem se, že to vezmu chůzí, na běh jsem neměla síly, motala se mi hlava. Jenže na nás najednou začaly zamrzat zpocené svršky! Ani nevím, jak jsme se nakonec dostali domů, pamatuju si na pokus o běh, na přítele, který mě držel za ruku a pak podpíral kolem pasu, na poslední zoufalé metry k domovu... a na pohled na teploměr, který ukazoval -12 stupňů! WTF! Tohle jako už fakt teda ne-e, nejsem žádný polární medvěd. Moje tělo už stejně poslední dobou sténá, že běh je pro něj příliš jednostranná aktivita, takže jsem se rozhodla obnovit domácí posilování u Nintenda Wii a běh v těchto teplotách nezařazovat. Ale i tak jsem u plánu vydržela 4 týdny z osmi, což je u mě obrovský úspěch. Někdy se k němu určitě vrátím :)
čas 43 min. 43 sec.
vzdálenost 4,12 km
rychlost 5,66 km/h
tempo 10 min. 36 sec./km
spáleno 327

***

27. 1. 2013
Milý deníčku,
tak a mám to. Na těch zamrzlých a zasněžených terénech jsem si zase vyběhala bolavé koleno. Jen doufám, že se to zase nerozjede jako v létě, kdy jsem skončila na injekcích. Budu na něj muset být opatrná. Rozhodla jsem se, že si lehce zatancuju Just Dance 2. Kupodivu i při tom mě to koleno zlobilo :( Ale i tak jsem to vydržela hodinu a orientačně vypotila kolem 450 kcal.

CELKOVÁ STATISTIKA TOHOTO TÝDNE:
běh: 11,35 km
cross-training: 1 hod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauryn Lauryn | Web | 19. července 2017 v 19:25 | Reagovat

Ako sa dostať bezplatne iPhone5C? Veľmi jednoduché! Detailov WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama