...z deníku jedné kačerky...

Wii Fit Plus

30. ledna 2013 v 13:05 | tatokalan |  Nintendo Wii
V létě jsem konečně díky intenzivním kurzům dokázala našetřit onu magickou částku a zakoupit tento báječný vynález na Nintendo Wii. Báječným vynálezem myslím balanční podložku, která vnáší naprosto nový rozměr do cvičení u Nintenda Wii. K podložce je přibalen disk Wii Fit Plus, což je vylepšená verze původního Wii Fit, které je v zahraničí nejlépe hodnoceným fitness programem pro tuto konzoli.
Podložka se napájí čtyřmi tužkovými bateriemi a je výborná na procvičení rovnováhy. I když její velikost vypadá dostatečně, v průběhu cvičení si člověk přeje, aby byla dvakrát tak velká. Zároveň slouží jako přesná váha (no nevím, naváží mi o 1,5 kg víc než naše digitální váha). V programu máte grafy, kam se zaznamenává váha, BMI index a kde se dají nastavit cíle (např. zhubnout 3 kg za měsíc). Vážit se může celá rodina, včetně mimin a psů, mimina a psi ovšem nemohou cvičit (leda by si je člověk vzal místo činky). Vše je infantilně roztomilé, protože program používá oblíbené postavičky Mii. Co mě kapitálně pobavilo je, že postavičky se mění v závislosti na váze, takže moje modrá Tato má "pěknou" pneumatiku kolem břicha.
Pokaždé, když vlezete na podložku a zapnete program, jste zváženi, dostane se vám nějakého zdravého tipu a je proveden test rovnováhy a reakcí, na jehož základě se vypočítá tzv. fitness age. Každý je tak starý, jak se cítí, ale jak jste opravdu staří, je odhaleno právě tady (mně třeba včera bylo o 9 let míň, než ve skutečnosti, což prý znamená, že moje tělo je v relativně dobré kondici).

Program se dělí do několika aktivit: jóga, posilování, aerobní cvičení, balanční hry a trénink plus, který obsahuje nové hry oproti původní verzi. Je možnost využít přednastavené tréninkové plány nebo si vytvořit svůj vlastní, ale ten jde stvořit jen z kategorií jóga a posilování, což mě trochu mrzí.
Jóga se soustředí nejen na cviky, ale i na správné dýchání, na obrazovce je mimo jiné i kruh, který se zvětšuje a zmenšuje, a tak ukazuje, jak se má v té které pozici dýchat.
Posilování je někdy pěkný boj s rovnováhou, jako třeba u cviku tady:
Těžiště těla musí zůstávat ve žlutém políčku. Někdy je to fuška a vy máte pocit, že se něčím strefíte do obrazovky, protože trenér vás častuje roztomilostmi jako "nějak se ti dneska třesou nohy" (pokud tedy rozumíte dobře anglicky).
Aby ale program byl skutečně zábavou pro celou rodinu, obsahuje i celou řadu více či méně náročných her. Balanční hry se soustředí na trénink rovnováhy, zatímco aerobní cvičení zaměstnají kardiovaskulární systém. Co se mi opravdu líbí je fakt, že každý (i mamka - důchodkyně) si tu najde něco, co zvládne. A navíc z toho není člověk tak utahaný. Jasně, zřejmě u toho nikdo nezhubne, ale příjemně se protáhne a přitom se neodrovná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama