...z deníku jedné kačerky...

Prosinec 2012

Listopad 2012

20. prosince 2012 v 17:33 | tatokalan |  Co je nového
Jak už to bývá, s nadcházející zimou se u nás keškovací aktivita rapidně snižuje. Sice se snažím řídit heslem "Neexistuje špatné počasí na to být venku, existuje pouze špatné oblečení.", ale ještě mi to moc nejde. Ono to bude asi tím, že dobré oblečení (rozumějte funkční oblečení) zatím nemám - na velryby se takové hadříky shánějí špatně a stojí spoustu peněz. Nicméně i tak jsem v listopadu s mamkou pár kešek ulovila.

4. listopadu jsme se vydaly do kolínského psího útulku předat věci po našem pejskovi - dalšího zatím nechceme a tam se to pejskům určitě hodí. Cestou jsme ulovily mysterku, věnovanou kolínským medvědům (Potkali se u Kolína - určitě tento pořad znáte), o kterou jsme se už jednou pokoušely, ale já ji jaksi špatně vypočítala. Z domova se vždycky počítá líp a přesněji :)

24. listopadu jsem jela do Prahy na CPE Speaking a abych tam nejela jen kvůli pár minutám, vzala jsem s sebou mamku a že vyrazíme na kešky. Měly jsme jich naplánováno víc, ale nakonec jsme ulovily tři. Čtvrtá odolávala a navíc se začalo stmívat, ochlazovat a u mě hlásit únava, takže jsme to vzdaly a vyrazily domů.

Říjen 2012

20. prosince 2012 v 17:24 | tatokalan |  Co je nového
16. října jsem se konečně odhodlala se zaregistrovat na zkoušky Cambridge CPE, takže jsem kvůli tomu musela jet do Prahy. Vzala jsem si s sebou celou rodinu, že si trochu zakeškujeme. Po registraci jsme se vydali na Petřín, kde jsme ulovili dvě tradiční kešky.

27. října začalo vydatně sněžit, všude ležela břečka, mudlové zalezlí doma u televize a já se s mamkou rozhodla vyrazit na kešky. Ziminka tedy byla a pořádné mokro, ale i tak jsme statečně zdolaly čtyři tradiční kešky a 7 kilometrů po Kolíně a okolí.

28. října jsem v rámci zdravotní procházky s mamkou konečně pokořila kešku u kolínské vodárny! Odolávala hezkou dobu a několik návštěv. Ono to ale spíš chtělo mít klid na hledání, úkryt sám o sobě těžký nebyl.

Září 2012

20. prosince 2012 v 17:19 | tatokalan |  Co je nového
Jak už jsem psala, koncem srpna nás opustil náš psí přítel. Následovala HRR akce, kdy jsem se na poslední chvíli rozhodla odjet s mamkou na její dovolenou aspoň na víkend, abych nebyla doma sama se svým smutkem, protože přítel sloužil celý víkend v práci.

1.-3. září jsem tedy strávila s mamkou ve Zbraslavicích a samozřejmě jsem ji vytáhla na kešky. Ulovily jsme tradičku na starém židovském hřbitově a multinu, která vyžadovala oběhnout celé Zbraslavice a posbírat spoustu indicií.

10.-11. září jsme s přítelem opět vyrazili za Ankou a koňmi do Hetlína. První den jsme ulovili kešku u Vidláku a následující den si Anka potřebovala vyřídit nějaké věci, a tak nás "vyhnala" na půl dne pryč. Sedli jsme na kola a udělali si pěkný výlet po okolí, během něhož padly dvě tradičky, jedna mysterka a přidalo se k nám několik pěkných velkých hřibů.

Pak už bylo po volnu a já rovnýma nohama skočila zase do práce. Navíc přetrvávaly problémy s kolenem, takže jsme s výlety měli utrum.