...z deníku jedné kačerky...

Květen 2012

Vysočino, pozor!

31. května 2012 v 15:04 | tatokalan |  Co je nového
Právě mi přišlo nové číslo cykloturistiky, kde je 36 stránek věnovaných speciálně kraji Vysočina a jeho cyklotrasám, cyklostezkám, památkám a zajímavým místům. Úplně mě to nadchlo. Takže Ryšavci, bacha na to, za chvíli začnem jezdit k vám :D

Tady je ukázka.

Duben 2012

1. května 2012 v 22:00 | tatokalan |  Co je nového
Dubnové počasí bylo opravdu aprílové, ale nakonec jsme se s mamkou odhodlaly 14. dubna vyrazit do Kutné Hory. Chtěly jsme tam jet před Velikonocemi na pouť, ale to bylo opravdu hnusně. Teď sice taky nebylo nic moc, mraky se honily, vítr foukal, ale přece jen to bylo už o trošku příjemnější. Tentokrát jsme neměly naplánované žádné tradiční keše, ale rozhodly jsme se podívat na zoubek mysterkám a multinám. Začaly jsme u hřbitova keší Cuthna Antiqua, kde jsme sice nemohly najít jednu indicii, takže jsme číslo jen odhadly, ale kupodivu jsme se trefily a keš našly. Pak přišla na řadu Kutnohorská hudební cache, která zatím drží rekord nejrychleji vyluštěné mysterky našeho týmu (jojo, hodiny klavíru v dětství se vyplatily). Dál jsme pokořily krátkou multinu Autobusák KH a lov zakončily prohlídkou kostnice (kde jsem ulovila TZ, TV a razítko do deníčku) a mysterkou Kostnice. Ještě jsme se pokoušely o odlov jedné tradičky, kterou jsem měla nahranou v GPS, ale nezadařilo se a doma jsem zjistila, že podle mapy už tam žádná keš není - ach jo, to jsou ty neaktualizované Pocket Query...

22. dubna přišla řada na výlet s přítelem na kole. Počasí bylo zase nic moc, ale nezmokli jsme, a to je hlavní. Jeli jsme okouknout další úsek Labské cyklotrasy č. 24, tentokrát úsek Nymbur-Lysá nad Labem. Při této výpravě padla keška Od Valdštejna k whisky, umístěná na kraji Nymburka, potom keška na zbytcích hradu Mydlovar - opravdu pěkné místo, a Botanicus (samotné centrum bohužel otevíralo až o týden později, takže se sem podíváme ještě jednou). V nedalekém autokempu do nás padl langoš a párek s hranolky a v Lysé nad Labem, kde jsme v životě nebyli, nastal závod s GPS a časem, který nám zbýval do vlaku. A to ještě nezmiňuji ranní závod v Kolíně z našeho bytu na nádraží, kdy jsme profrčeli semafor na červenou a pak křižovali čtyřmi jízdními pruhy po směru i proti směru. Naštěstí v neděli dopoledne nebyla téměř žádná frekvence.

Kousek od Ostré chovají pštrosy a ovce. Spousta ovcí měla jehňátka!

Březen 2012

1. května 2012 v 21:48 | tatokalan |  Co je nového
V březnu se počasí pokazilo, člověk přemýšlel, jestli to s tím globálním oteplováním myslí všude v médiích vážně, taková doba ledová... Leč toulavé botky mi nedaly pokoj, a tak jsem aspoň 23. března odběhla od autobusáku v Kutné Hoře cestou do práce odlovit nedaleký Pivovar Lorec. Byl hrozně dlouho disabled, a tak když jsem viděla, že už tam zase je, nedal mi pokoj, dokud jsem ho neodlovila. Po ránu celkem zajímavé, čtyři cesty ze čtyř různých směrů, auta jezdí všude kolem, děcka jdou do školy, lidi do práce, hlavu jsem si mohla ukroutit. Ale nakonec se podařilo.

Hned den nato, 24. března, se udělalo konečně teplo, a tak jsme vyrazili provětrat kola a uložit TB tučňáka. Jeli jsme směrem na Starý Kolín a pak jsme měli naplánovanou hororovou kešku Zapomenutá studna, kam jsme tučňáka chtěli dát, ale nakonec došlo ke změně plánů. Tučňáka jsme uložili hned v první kešce Kamenec, o kterou jsme se snažili už loni a jaksi k ní nenašli cestu. I tentokrát to dalo trochu zabrat, ale danou lokalitu jsme nakonec našli a kešku v ní objevili. Pak jsme se rozhodli, že místo ježdění ke studni si raději uděláme multinu Rybníčky Starého Kolína, která se nakonec ukázala jako moc pěkná. Domů jsme dojeli už za tmy, přece jen dny ještě nebyly moc dlouhé.

Divočina u Starého Kolína.