...z deníku jedné kačerky...

Červen 2011

10. srpna 2011 v 13:37 | tatokalan |  Co je nového
Jak jsem psala v květnu o chystaném výletu do Poděbrad, Nymburka a dál, a o pokusu překonat 40 km během jednoho výletu, tak k akci došlo 4. června. Vyrazili jsme po cyklostezce na soutok Labe s Cidlinou, kde jsme měli naplánovanou první kešku. Chvíli jsme neúspěšně hledali, když tu si to k nám namířil od dálnice pán, který podezřele často na něco koukal. Zahájili jsme akci "repelent" - už jsme to opravdu potřebovali, pán pozdravil, minul nás a šel pryč, když cestou jen tak mimochodem lustroval křoví. Sázeli jsme na to, že je to kolega kačer. Poté jsme keš objevili a pokračovali dál, pán seděl u cyklostezky a když jsem mu říkala, že před námi utíkat nemusel, odpověděl s úsměvem, že nás nechtěl rušit v hledání. Popřáli jsme mu šťastný lov a zamířili do Poděbrad. Druhá keška v pořadí byla hodně vtipná, nějak nám nedošlo, co vše může název Pocta stromům znamenat. Když jsme se rozhlédli na místě a poté si pořádně přečetli listing a logy, bylo nám jasné, že tuhle kešku mít nebudeme (jedná se o nástřel horolezeckého lana a následného šplhání na strom do 30-ti metrové výšky pro keš). V Poděbradech jsme se chtěli pokusit o odlov keše Květinové hodiny, ale v parku se zrovna konala nějaká akce a všude byly stovky mudlů. Podařil se až Hotel Zámeček, i když tam už jsme to chtěli vzdát. V pohodě (dá-li se počítat do pohody pokus o proniknutí zemědělským statkem a následné hledání legální cesty ke keši) pak proběhl odlov Honzíkovy prázdninové kešky a jízda do Nymburka. Tam jsme chtěli odlovit Gymnázium Nymburk, které při první návštěvě odolalo, lež při této návštěvě odolalo také. Jedna babka vyložená z okna, druhá pod oknem, stojící na keši či v přímé její blízkosti, a nekonečné hovory o nemocech a telenovelách. Hnus, velebnosti :(
Co s načatým podvečerem? Do Kauflandu pro pití a doping v podobě čokolády, a pak jsme zamířili na earth cache Písečný přesyp Písty. Místečko pěkné, ale jízda v písku na kolech se pro mou těžkou váhu ukázala jako zcela nemožná. Takže místo zkrácení cesty přes les došlo touto cestou k jejímu prodloužení, protože jsem jí většinu musela zdolat pěšky. Na odlov kešky Cestička lásky u jezera u Sadské jsme se dostavili za tmy a navíc zjistili, že chceme-li stihnout vlak z Nymburka ve 22:00, musíme sebou pořádně mrsknout. A mrskali, adrenalin jak blázen, zvlášť když jsme u pivovaru přemýšleli, kudy je to na nádraží nejblíž. Dorazili jsme s jazyky na vestě dvě minuty před odjezdem vlaku, rychle koupit lístky a naskočit i s koly do vagónu. Když jsme uložili trasu, zjistili jsme k našemu překvapení, že nejen, že padla hranice 40 km, ona padla rovnou padesátka! :D

Další akce nastala 13. června na Sandberku, a byla by o poznání klidnější, kdyby bývalo nebylo předtím pršelo. Takhle jsme se ploužili bahnem a loužemi a dokonce museli kola vykoupat, abychom na nich mohli pokračovat. Ale odlov mysterky Truhla mrtvého muže (opravdu vymazlená krabička, doporučuji) a multiny Sandberk se i přes nepříznivé podmínky podařil. Jen mužská polovička naší dvojice vykoupila tento výlet vlastní krví.

15. června jsem vyrazila na svou první sólo jízdu. Bylo hezky a vedro, škoda sedět doma jen proto, že přítel má službu. Mým cílem bylo zkusit, jestli zvládnu dojet do Nymburka a zpátky. Jenže se mi nechtělo jet obě cesty stejnou trasou, takže jsem si usmyslela, že zjistím průjezdnost zelené turistické trasy po druhém břehu Labe. Jak jsme zjistili o pár let dřív, nejen průjezdnost, ale na některých místech i průchodnost byla téměř nulová a to se bohužel doteď nezměnilo. Takže jsem si připadala jak cestovatel v pralese, akorát mi chyběla (bohužel) mačeta. Kolo tedy dostalo zabrat a já taky, poškrábaná, poštípaná (i kdybych ten repelent vypila, nepomohlo by to) a na závěr jsem si ustlala v bahně, čímž jsem v počtu pádů (jeden kus) dohnala přítele, na rozdíl od jeho pádu jsem ale já přistála na měkkém. Následovala okružní jízda lesem, protože jsem poprvé přehlédla odbočku, pak ještě obcházení dřevařů cestou necestou a pak už to bylo fajn. V podstatě jsem odlov žádných keší nezamýšlela, ale nějak se stalo, že jsem koukla na GPS, kde vlastně jsem a všimla jsem si, že je poblíž krabička. Takže jsem odlovila kešku Most u Poděbradky. Pak už jsem plánovaně kontrolovala GPS, ale nic víc v okolí nebylo, kromě finálky mysterky Sportovní Nymburk, kterou jsme vyluštily v zimě doma s mamkou. Nalezla jsem ji bez problémů. A pak už do Nymburka a přes most a pohodlně cyklostezkou domů. Dělala jsem si zuby na pokoření hranice 60 km, ale nakonec to bylo "jen" 58 a kousek.

23. června jsme vyrazili s přítelem po Labské cyklotrase do Kladrub nad Labem. Jenže předtím zase pršelo a cyklotrasa, vedená v tomto úseku z větší části po polních cestách, se změnila v bažiny. Každou chvíli jsme museli sesednout a klackem šťourat z kol bordel, abychom vůbec jeli. Bylo to časově velmi náročné a v Týnci nad Labem nám bylo jasné, že takhle už moc daleko nedojedem. Vyrazili jsme tedy aspoň pro kešku Týnecké mokřiny a pak přes most do Chvaletic na vlak. Pokoušeli jsme se o odlov dvou Chvaletických kešek, ale ty jsem neměla v GPS aktualizované, takže jsme hledali trochu jinde a nenašli.

29. června si zasólovala mamka, která byla vyslána na odlov mysterky Knihovna Zásmuky. Spořádaně čekala na otevírací den i hodinu, aby pak zjistila, že někteří kačeři takto slušní nebyli a v pohodičce si dali FTF a STF mimo otevíračku. Měli štěstí, že je paní knihovnice tak hodná a kešku jim vydala - a my jsme měli tím pádem smůlu. Ještě, že pro nás FTF není nijak důležité.

30. června proběhl výlet do Kutné Hory v počtu dvou členů našeho týmu - mě a mamky. Zamýšlely jsme dodělat nějaké resty na multinách, ale to se nám nepodařilo, ty kešky v KH jsou snad zakleté. Ulovily jsme ale tradičku Česká ulice a mysterku Knihovna Kutná Hora - sestřičku zásmucké knihovny. Pak jsme neplánovaně odlovily multinu sv. Jakub - moc pěkná procházka při sbírání indicií, v tom vedru se nám nechtělo chodit po městské dlažbě. A zlatý hřeb výletu - v antikvariátu jsem objevila Velkou cestovní knihu (52 nejhezčích motoristických tras) za super cenu 150 korun! V knihkupectví tato kniha bývala za 999 korun. Knížka je jako nová, pouze malinko naťuknuté rohy a samozřejmě bez přílohy (vstupenky, ale ty my stejně nevyužijeme). Měla jsem ohromnou radost a zase máme spoustu inspirace na výlety (jestli my někdy prochodíme a projezdíme jen polovinu toho, co mám v knížkách doma, budu se hodně divit).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama