...z deníku jedné kačerky...

Květen 2011

4. června 2011 v 9:52 | tatokalan |  Co je nového
Tak kolo pokračuje dobře, náš rekord je zatím cca 37 km, v červnu hodláme zapracovat na překonání hranice 40 km. Největším mým problémem jsou ruce a kolena. Obě kolena a levou ruku jsem měla v minulosti zlomené/naštípnuté/natažené šlachy atd., a tak se stará zranění ozývají. Kupodivu se mi neozývají stará zranění na kotníkách (zatím). No a pak fakt, že jsem silnější, a tak mám problémy vy-víte-kde (zkrátka ten posez taky ještě není ideální).

Zatím úspěšně spojujeme keškování s výlety či vyjížďkami na kole. Koncem dubna jsme vcelku náhodně odlovili na podzim spočítanou multinu Bílá věž v Červených Pečkách - tenkrát se kvůli mudlům nedalo hledat, teď jsme tam byli na večerně-noční projížďce někdy po desáté a všude byl klid, já měla WP ještě pořád v navigaci a tak mě napadlo jet se tam podívat, představovalo to minimální zajížďku, i zadařilo se :)

7. května jsme si udělali keškovací cyklovýlet, jeli jsme na Křečhoř, kde jsme odlovili tradičku Operace Benjamin, což bylo trochu dobrodružné, jednak tam dřepěl chlápek, co si hrál s modýlkem letadla, ale ten by si asi nevšiml ani toho výsadku, o kterém keška byla, ani kdyby mu přistál přímo na hlavě. Ale sunout se s kolama obilím a kopřivami do výše pasu (já v 3/4 kalhotách, frajerka...), pak si ťápnout do bahna a pak viset za jednu nohu z padlého stromu a prohmatávat všechny možné dutiny, ve kterých by mohla být keš, to už bylo trochu adrenalinové. Pak jsme pokračovali do Vítězova, kde jsme odlovili další tradičku Hasičská cache, dalo to dost hledání, ale nakonec se podařilo. No a pak jsme si užili projížďku podle Labe a zase trochu zarostlých míst při odlovu tradičky Klavarský mlýn. Hlavně ti komáři tam byli dost hustí. Celkem jsme dali cca 24 km.

Další skalp padl hned den nato, při kratší regenerační vyjížďce do Třech Dvor. Po cestě zpátky jsme odlovili Koprovu Kapličku P. Marie Sedmibolestné. To byla pro mě trochu srdeční záležitost, autor keše se totiž stal kačerem tak trochu na můj popud :)

Další noční keškou byla 12. května Tvrz Lošany, opět jsme nestihli vyjet za světla, tak jsme jeli v noci, z domova jsme vyrazili v půl jedenácté, návrat byl po půl dvanácté, všude klid, skoro žádná auta, jen na místě u keše halda vypasených slimáků a uštěkaní psi (pes nikdy nespí).

17. května jsme se pokoušeli o mysterku Pedro mezi Novou Vsí a Velimí (kdo neví, ve Velimi se právě žvýkačka Pedro a jí podobné vyráběly), leč neuspěli. Po napsání "note" na GC web se tam byl owner podívat a zjistil, že krabka je fuč, teď už by to mělo být v pořádku, takže se tam určitě ještě podíváme. Při této vyjížďce jsme objevili moc pěkné místo - přírodní památku Skalka u Velimi, je to krásné jezírko obklopené skalami, v podvečer se tam ozývaly žáby.

Poslední květnový výlet se konal 21. května do Starého Kolína a okolí, padly při něm tradičky Hřbitovní, Výhled na Kaňk od Svaté Kateřiny (tu jsme neplánovali, ale přítel se do toho lesa chtěl dojet podívat), Na Haldách a Klejnarka. Pak jedna multina, informace čtené přímo z listingu v GPS, protože ta byla taky neplánovaná, ale souvisela s návštěvou tradičky nedaleko od Sv. Kateřiny, potom jsme pokračovali do Sv. Kateřiny a odlovili multinu Svatá Kateřina "Od rybníku ke kostelu". Ještě doma jsme otestovali chabé znalosti ze zeměpisu s mysterkou Náhon/Černá struha, pobavili se při luštění mysterky Toaletní papír a okusili trochu tajemna s mysterkou Tajemství Mayské brány. Všechny tři jsme úspěšně odlovili, i když ta poslední byla jen tak tak, už jsme to chtěli vzdát, když tu bleskl hlavou nápad... a byla tam. Celkem jsme najeli oněch (zatím) rekordních 37 km, ale rekord bude možná dnes (4.6.) překonán, odpoledne se chystáme na další geocyklovýlet, tentokrát směrem na Poděbrady, Nymburk a možná dál, dál, až kam stačíme nebo nám stačí kešky (zpátky jedeme vlakem a kešky mám nahrané až do Čelákovic - 55 km fakt nemůžeme dát :D).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama