...z deníku jedné kačerky...

Úvod

18. ledna 2011 v 21:01 | tatokalan |  Expedice Labe
Hodně lidí si dává na Nový rok nějaká ta předsevzetí. Já vždycky měla jedno naprosto klasické, že zhubnu. A nikdy se mi to nepodařilo. A tak jsem se prostě po čase na předsevzetí vykašlala, protože jsem věděla, že to zase stejně nedodržím. Jenže dosažením toho 32. roku jsem asi zmoudřela či co. Nebo si vypěstovala silnější vůli. A tak jsem si letos zase předsevzetí dala. Ale tentokrát jsem na to šla lišácky. Nedala jsem si za úkol zhubnout, ale víc se hýbat. Protože, co naplat, jsme pořád ještě spíš sváteční kačeři. Keškovat se vyrazí většinou jen tehdy, když je pěkně teploučko, nejsme unavení z práce, nebolí nás nožičky, ručičky, zádíčka... A pak stačí menší kopeček nebo maličko náročnější túra (že, Ryšavci...) a my jsme celí odvaření a (minimálně co se mě s mojí 30ti kilovou nadváhou týče) totálně groggy. Takže každý den obouvám botasky a vyrážím na kratší či delší (jak čas po práci dovolí) procházku ulicemi sídliště.
Ale o tom psát nechci. Já si totiž těch předsevzetí dala víc. Kromě pohybu a nákupu nového koberce do obýváku se jedno předsevzetí týkalo i geocachingu. Po dvou letech víceméně náhodného keškování mě totiž lákal nějaký konkrétnější cíl. No a jelikož já do všeho padám po hlavě a s obrovským nadšením (které mě obvykle dřív nebo pozdějc přejde), musel to být přímo megaprojekt. Co rovnou nějaká expedice? Do džungle asi nevyrazíme, ale co třeba něco, co by nás zavedlo trochu dál než jen do okruhu 50 km od domova? A tím něčím, co nás povede, bude... řeka! A jaká jiná, než naše "domovská", která protéká Kolínem? Takže to bude EXPEDICE LABE!
Jak si to vlastně představuju? Během jednoho večera jsem zuřivě tiskla úsekové plány - mapy z geocaching. com - od pramenů Labe až k místu, kde překračuje hranice s Německem (dál mě zatím nezajímá, zůstaneme v Česku). Další dva dny jsem zkusmo vypracovala podrobný plán včetně tras výletů pro první dva úseky - velmi cenným pomocníkem se tu ukázal prográmek z této stránky - investovala jsem pár peněz do registrace map, které budu potřebovat, protože mě otravovalo každé dvě minuty opisovat desetimístný kód, který je vložený do trial verze. No zkrátka, bude se jednat o to, že tento rok budeme prioritně keškovat podle Labe - na pořadí nezáleží, není v našich časových a dopravních možnostech začít u pramenů a přesouvat se postupně. I tak to ale bude fuška, nejsme motorizovaní, takže vlak, bus, pěškobus a doufáme, že i kolo - hodláme na jaře koupit a trochu se potrénovat. Navíc přítel pořád slouží noční, takže delší výlety budou složité. Některé úseky budeme muset řešit s přespáváním někde, a ubytování třeba ve Špindlu je tedy pěkně drahé. Ale zase tam jsou úžasné kešky, všechny ty vodopády... ňam ňam. Určitě nám to zase ukáže jiný rozměr geocachingu - všichni se na to moc těšíme.

Pro účely expedice jsme si rozdělili role takto:
já - navigátor (protože stejně všechno plánuju a organizuju a nikdo jiný nechce mít na krku GPS)
mamka - kronikář (protože nikdo jiný nedokáže okamžitě po výletu zasednout a všechno zapsat, já mám skluz asi rok a půl)
přítel - fotograf (protože nikdo jiný té naší digitální zrcadlovce pořádně nerozumí)

EXPEDICI LABE ZDAR!!!
Labe
(obrázek z regiony.ic.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama